Praca z klientem

Prowadzenie gabinetu to stały kontakt z drugim człowiekiem.To także sprawdzian naszego przygotowania do umiejętności odpowiadania na wiele wątpliwości i pytań z jakimi przychodzą do nas ludzie. Każdy klient jest inny. Każdy ma swoje ukryte programy,które wpływają na jego życie i to w jakim stanie zdrowia jest obecnie jego organizm. Rozszyfrowanie tych wszystkich tajemnic to nie lada wyzwanie dla specjalisty. To praca ,która wymaga przede wszystkim bardzo dużej uważności i umiejętności słuchania. Człowiek ,który przychodzi do gabinetu oczekuje przede wszystkim jednej podstawowej rzeczy ; Bycia wysłuchanym.Jeśli uświadomimy to sobie jako Specjaliści ds zdrowia,możemy odnieść duży sukces terapeutyczny. Bardzo często bowiem, pomimo prawidłowo ustawionej terapii nie przynosi ona efektu. Dlaczego?
Bo klient dostał coś innego niż to po co przyszedł.
Dlatego pierwsza zasada w pracy z klientem brzmi ;
1.Słucham  czego klint ode mnie oczekuje i z jakim tematem do mnie przyszedł. Na co szuka rozwiązań i w jaki sposób mogę mu pomóc. Jeśli zintegrujemy się z jego problemem łatwiej będzie przekonać go do zaproponowanej terapii.
Druga zasa da brzmi ;
2.Szukaj prostych rozwiązań na miarę możliwości klienta. Czasami mamy utarte zasady postępowania z klientem. Jednakże jak doświadczenie pokazuje,każda terapia i zalecenia powinny być szyte na miare możliwości klienta. Zarówno w zakresie finansowym , czasowym jak i merytorycznym.Jeśli zalecenia będą dla klienta zbyt trudne do zrozumienia np. zbyt trudna potrawa do ugotowania, plan zadań zbyt absorbujący czasowo a zalecone pordukty zbyt drogie nic z tego nie wyjdzie. To co oferujemy musimy dopasować do możliwości osoby, dla której to przygotowujemy. Dlatego warto upewnić się ,że osoba której daliśmy zalecenia jest w stanie sobie z nimi poradzić .
Trzecia ważna zasada w pracy z klientem brzmi;
3.Bądź zawsze  w stałym kontackie ze swoim klientem,zwłaszcza gdy zaczyna terapię.Na poczatku jest wiele zmian organizacyjnych i żywieniowych. Sam organizm będzie reagował różnie na przyjmowane zioła czy suplementy. Także zmieniona dieta może powodować różną rekację organizmu. Dlatego pamiętaj ! Gdy klient wychodzi z Twojego gabinetu daj mu zawsze swój numer telefonu lub email.To daje jemu poczucie bezpieczeństwa ,a Tobie komfort psychiczny ,że jeśli będzie coś nie tak, zawsze może być z Tobą w konatkcie. Takie przyzwolenie na kontakt z Tobą daje klientowi bardzo dużą wartość i poczucie ,że jest w dobrych rękach.

62-081 Wysogotowo, ul. Wierzbowa 20

kom. +48 882 107 486
kom. +48 728 999 958
kom. +48 537 197 797

kontakt@auruminstytut.pl